Пошук судового рішення онлайн. Покрокова інструкція 2024!

Пошук рішення суду безкоштовно.

Існує лише два офіційні безкоштовні реєстри для онлайн-пошуку судових рішень за прізвищем або іншими критеріями та ключовими словами. При цьому, у Єдиному державному реєстрі судових рішень можливість пошуку за прізвищем відсутня, тоді як на сервісі Судової влади України такий пошук по прізвищу доступний! Ці два сервіси дозволяють знайти всі документи, пов’язані з кримінальними, цивільними та адміністративними справами, які розглядаються або були розглянуті судами щодо фізичних і юридичних осіб.

Єдиний державний реєстр судових рішень – https://reyestr.court.gov.ua/

Судова влада України (стан розгляду справ)https://court.gov.ua/fair/

Важливо! Всі інші сервіси пошуку не є державними та отримують інформацію із цих двох офіційних ресурсів. Вибір, користуватися неофіційними сервісами пошуку чи ні, залишається за вами. Проте ми звернули увагу, що не всі з них охоплюють усі судові документи, зокрема, такі як судові накази про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.

1. Пошук у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Єдиний державний реєстр судових рішень — це електронна база даних, що містить інформацію про всі рішення, винесені судами України та їх текст.

У Реєстрі персональні дані фізичних осіб захищені та закриті від загального доступу. Це стосується інформації, яка може ідентифікувати учасників судових процесів, наприклад, їхніх імен, прізвищ, адрес та інших особистих даних. Тому пошук текстів судових рішень по прізвищу, ПІБ, ідентифікаційному коду, даті народження здійснити у цьому реєстрі неможливо!

Основна відмінність цього реєстру від сервісу Судової влади України (стан розгляду справ) є можливість отримання копій рішень судів у текстовому вигляді.

Реєстр дозволяє здійснювати пошук за такими критеріями:

  • Ключові слова – для пошуку рішень, у яких фігурує певне слово або фраза.
  • Назва або код юридичної особи — для пошуку рішень, у яких фігурує певна компанія чи організація.
  • Номер судової справи — дозволяє знайти конкретну справу за її унікальним номером.
  • Дата винесення рішення — дає можливість відфільтрувати рішення за датою.
  • Назва суду — пошук рішень за конкретною судовою інстанцією (наприклад, місцевий суд, апеляційний суд тощо).
  • Категорія справи — дає змогу шукати рішення за категоріями, наприклад, цивільні, кримінальні, господарські справи.
  • Суддя — пошук за прізвищем судді, який виносив рішення.
  • Тип рішення — пошук за типом документа (ухвала, постанова, рішення тощо).

Користування Реєстром судових рішень є безкоштовним, і доступ до нього може отримати будь-яка особа.

Рекомендації з пошуку в Реєстрі судових рішень

Використовуючи меню «Пошук за контекстом», ви отримаєте список документів, в якому враховуються всі слова.

Отже, доцільно уточнювати свої запити і відсіювати непотрібні судові рішення, використовуючи спеціальні параметри, а саме:

  • Проводити пошук за точною фразою («»)

Щоб знайти точну фразу, необхідно обгорнути її в подвійні лапки. У лапки можна також поміщати частини запиту. Наприклад: «зняття арешту з майна», «зняття арешту з майна» транспортного засобу.

  • Пошук за основною частиною слова (*)

Ця функція дозволяє не враховувати в запиті певні символи. Для цього потрібно ввести корінь слова, а символи, які не потрібно враховувати, замінити зірочкою. Перед зірочкою повинно бути не менше трьох символів. Пробіл між зірочкою та коренем слова не потрібен, а сама частина слова має містити не менше трьох символів. Наприклад: арешт.

  • Обов’язкове включення слова (+)

Використовуйте «+», якщо потрібно знайти рішення, ухвалу, постанову, які обов’язково будуть включати певне слово. «+» ставиться перед словом, яке необхідно знайти (без пробілу). Наприклад: витребування +документів.

2. Пошук рішення суду за прізвищем на сервісі Судової влади України.

Функціонал “Судова влада України (стан розгляду справ)” дозволяє користувачам здійснювати пошук судового рішення по прізвищу, відстежувати статус судових справ, у яких вони є учасниками або які їх цікавлять.

Основні можливості включають:

  • Пошук за справами: Користувач може вводити дані, такі як прізвище учасника, номер справи або інші критерії, щоб знайти конкретні справи.
  • Інформація про учасників: Користувач може переглядати список учасників справи та їх ролі.
  • Відображення статусу справи.

На сайті Судової влади України у полі “Сторона по справі” можна ввести прізвище ім’я по-батькові, підтвердити, що ви не робот, і провести пошук!

Доступ до текстів судових рішень та інших документів, пов’язаних зі справою, здійснюється так: потрібно натиснути на вибрану справу, а потім у відкритому вікні клікнути на кнопку «судове рішення».

У цьому випадку з’явиться список усіх документів, пов’язаних зі справою, на ресурсі Реєстру судових рішень (необхідно прокрутити вниз).

Важливо! Не всі судові справи, знайдені на сайті Судової влади України за прізвищем, ім’ям та по-батькові, стосуються вас. Однак неможливо відфільтрувати їх за ідентифікаційним кодом або датою народження. Важливо розуміти, що при розгляді справ діє територіальна підсудність: наприклад, суд Одеси не може винести проти вас рішення про стягнення коштів, якщо ви проживаєте у Львові (за умови, що у вас немає нерухомості в Одесі). Тому справи доведеться відфільтровувати за місцем вашої реєстрації та місцезнаходженням вашого нерухомого майна. Якщо в місті є кілька районних судів, то застосовується той самий принцип територіальної підсудності.

Порівняння фунціоналу Реєстру судових рішень та сайту Судова влада України

Реєстр судових рішень добре підходить для пошуку рішень по назвах юридичних осіб, що дозволяє швидко знаходити інформацію про судові справи, в яких вони беруть участь. Однак, для пошуку рішень суду по прізвищах фізичних осіб він не підходить, оскільки персональні дані захищені та закриті від загального доступу.  Всі тексти всіх рішень зберігаються на цьому ресурсі.

Пошуковий сервіс сайту Судової влади України дозволяє здійснювати пошук по прізвищу, номером справи, регіонам, але не по ключовим словам. Для перегляду тексту необхідно здійснити перехід на перший ресурс.

Таким чином, використання того чи іншого реєстру залежить виключно від мети пошуку – ПІБ чи будь-які інші критерії.

Проблеми, з якими можуть зіткнутися користувачі

Одним із основних обмежень є анонімізація персональних даних, що іноді ускладнює розуміння контексту справи і зв’язок із конкретною фізичною особою.

Деякі документи можуть бути недоступні через технічні або правові обмеження.

Іноді користувачі стикаються з технічними проблемами, такими як довгий час завантаження сайту.

По закритим справам або тим, що стосуються національної безпеки, матеріали недоступні.

Як швидко знайти ці сервіси в інтернеті

Зрозуміло, що закривши цю статтю ви швидко загубите і посилання на ці надважливі два ресурси, тому важливо розуміти, що написавши пошуковий запит в інтернеті реєстр судових рішень, або навіть «реестр судових рішень» чи «реестр судовіх ришень» чи «реэстр суд рышень» на першій позиції ви одразу знайдете Єдиний державний реєстр судових рішень.

 Для пошуку другого ресурсу використовують інший пошуковий запит «Судова влада стан розгляду справ» або «Судова влада стан».

Чим ми можемо бути вам корисними?

Якщо вам потрібна допомога в пошуку інформації про фізичну особу та пов’язані з нею судові рішення, наші адвокати можуть надати професійну підтримку та здійснити необхідні запити в судових реєстрах.

На основі проведеного аналізу ми підготуємо письмовий висновок, в якому вкажемо перелік судових справ, що безпосередньо стосуються вас, а також ті, які стосуються інших осіб з аналогічним прізвищем.

Додатково та безкоштовно ми перевіряємо інформацію з Єдиного реєстру боржників України та дані Автоматизованої системи виконавчих проваджень.

Вартість послуги – 500 гривень.

Для замовлення послуги заповніть будь-ласка форму нижче.

    4 коментарі до “Пошук судового рішення онлайн. Покрокова інструкція 2024!”

    1. Андрій

      Дякую, нарешті я зрозумів яким чином я можу знайти судове рішення за прізвищем. Дуже дякую!

    2. Світлана

      Не дуже зрозуміло, як після пошуку судового рішення за прізвищем зрозуміти чи ще можно його оскаржити,

    Залишити коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *